Po raz kolejny na gostyńskim lodowisku odbył się turniej hokeja na lodzie. Tym razem pierwszy raz w ramach Zachodniej Ligi Hokeja. Jest to liga amatorska w której udział biorą cztery drużyny. Turniej trwał od ósmej rano do 15tej. O godzinie 12tej na lód wyjechali najmłodsi hokeiści z Gostynia ( Wiek 4-13lat) , którzy rozegrali miedzy sobą 3 krótkie mecze pokazowe i zaprezentowali swoje umiejętności kibicom i najbliższym.

Około godziny 12tej, instruktorzy wraz z wszystkimi grupami wiekowymi wręczyli Burmistrzowi Jerzemu Kulakowi dyplom Honorowego Przyjaciela Tygrysów Gostyń, oraz pamiątkową koszulkę. Działalność Tygrysów Gostyń to praca trzech instruktorów – Marcin Tomczak, Mateusz Karolczak i Jakub Kaźmierczak. Wspiera te grupę nieformalną Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu. Od grudnia odbywają się treningi Tygrysów na gostyńskim lodowisku, w zajęciach najmłodszych (3 razy w tygodniu) bierze udział 15-20 dzieci , grupa starsza to młodzież w wieku 14-18lat, trenują 2 razy w tygodniu. Turniej to doskonała okazja by zaprezentować swoje umiejętności, spotkać się z innymi pasjonatami hokeja, wymiana doświadczeń, szansa na podpatrzenie rywali, motywacja do dalszej pracy nad własnym rozwojem.

Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Miasta, licznych sponsorów, OSiR w Gostyniu i bezpośredniej pomocy rodziców.

Wyniki turnieju w ramach Zachodniej Ligi Hokeja.

Cebularze Kalisz – Wataha Wrocław

6-1

Tygrysy Gostyń – Orły Oleśnica

1-11

Cebularze Kalisz - Orły Oleśnica

3-6

Tygrysy Gostyń - Wataha Wrocław

7-1

Cebularze Kalisz - Tygrysy Gostyń

6-8

Orły Oleśnica - Wataha Wrocław

4-3