In-line hokej to innowacyjny program aktywizacji dzieci i młodzieży do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Grupa hokejowa Tygrysy realizowała zajęcia sportowe na rolkach.  Celem projektu było pokazanie dzieciom oraz młodzieży, iż można mieć pasje nie związane z dzisiejszym cyfrowym światem rozrywki. Chodzi o pokazanie jaką pasją może być hokej i że wcale nie jest tak, że to sport zdeterminowany porą roku oraz warunkami i infrastrukturą miasta (lodowisko).

Organizatorzy chcieli pokazać dzieciakom, że jeśli człowiek ma pasję to może ją realizować zawsze niezależnie nawet od pory roku. Doskonaląc naukę jazdy na rolkach uczestnicy odwiedzili miejsca pamięci związane z Powstaniem Wielkopolskim. W tym celu zostały zorganizowane dwie wycieczki (na rolkach), a na miejscu spotkania czekał na rolkarzy historyk, który przybliżył historię regionu.
Razem z Powiatem Gostyńskim i  Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu obchodzono 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz  100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pamiętamy na sportowo !!!

Treningi odbywały się w okresie maj - czerwiec, prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów hokeja na lodzie. Zajęcia współfinansowane były przez Powiat Gostyński.
Już niedługo zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach sportu in-line hokej. Zapraszamy.Informacji proszę szukać na profilach Facebook Tygrysy Gostyń oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków ZSZ.