rok 2015

Prowadzenie działań zmierzających do promowania zdrowego i aktywnego stylu życia u osób w każdym wieku, poprzez ruch na świeżym powietrzu z wykorzystaniem techniki Nordic Walking - to główny cel zajęć prowadzonych przez nasze stowarzyszenie.

Dzięki dofinasowaniu przez Powiat Gostyński w ramach projektu Programu Grantów Społecznych i Stowarzyszeniu Dziecko uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu mogli zdobywać bardzo cenne doświadczenie w pracy Technika obsługi turystycznej. Projekt realizowany jest poprzez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu.

Zapraszamy na zajęcia nordic walking z instruktorem. Projekt  skierowany jest dla 40 osób, mieszkańców powiatu Gostyńskiego. Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na dwie grupy. Każda z nich będzie realizowała zajęcia ze swoim instruktorem. Część osób zostanie zaopatrzona w kije pozostałe osoby muszą posiadać własny sprzęt. Zajęcia każdej grupy odbywać się będą w innych terminach ustalonych z uczestnikami. Zajęcia prowadzą trenerzy posiadający certyfikat ukończenia szkolenia i tytuł instruktora nordic walking. Zgłoszenia pod numerem tel. 695 664 652 po 15.00.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków ZSZ już po raz drugi zorganizował Powiatowy Konkurs Języków Obcych, który odbył się 17 kwietnia 2015 w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Sobotnie majowe przedpołudnia grupa młodzieży spędziła na zajęciach związanych z robotyką i programowaniem oraz energetyką odnawialnych źródeł energii. Warsztaty „Zielona energia robotów” zaproponowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu miały na celu zafascynowanie młodych ludzi nowymi technologiami.