Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków ZSZ już po raz drugi zorganizował Powiatowy Konkurs Języków Obcych, który odbył się 17 kwietnia 2015 w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.

 

Patronat honorowy nad konkursem, podobnie jak w roku poprzednim, objął Starosta Gostyński - pan Robert Marcinkowski. Celem organizowanego konkursu jest przede wszystkim popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności komunikacji językowej oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji wśród młodzieży. Tegoroczna edycja pokazała, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodych lingwistów - w tym roku udział w nim wzięło 50 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Uczestnicy przedsięwzięcia startowali w dwóch kategoriach: języka angielskiego oraz języka niemieckiego. W etapie powiatowym konkursu mogło uczestniczyć troje najlepszych uczniów z danej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapach szkolnych.

W kategorii szkół gimnazjalnych – język niemiecki zwyciężyli:

 1. Dawid Biskup Gim. Nr 1 Gostyń
 2. Kinga Kaczmarek Gim. Nr 1 Piaski
 3. Kinga Szczepaniak  Gim. Nr 1 Gostyń

W kategorii szkół gimnazjalnych – język angielski:

 1. Adam Handke Gim. Nr 2 Gostyń
 2. Marianna Kempiak Gim. Nr 2 Gostyń
 3. Zuzanna Andrzejczak  Gim. Nr 1 Gostyń

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych – język niemiecki:

 1. Szymon Marciniak ZSZ Gostyń
 2. Zuzanna Łuczak ZSO Gostyń
 3. Paulina Zgoła ZSO Gostyń

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych – język angielski:

 1. Bartosz Pawlak ZSZ Gostyń
 2. Dorian Gąssowski ZSZ Gostyń
 3. Bartosz Piotrowiak ZSO Gostyń

Organizacja konkursu nie byłaby możliwa bez zaangażowania finansowego lokalnych władz i przedsiębiorców. Sponsorami nagród w konkursie są Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSZ, Biuro Podróży „MOANA”, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu, Supermarket „INTERMARCHE”, księgarnie „NA KOLEJOWEJ” i „NOTKA”, Salon Kosmetyczny „LEJDIS”, sklep „KAMELEON” oraz gostyńskie pizzerie „PEPE” i „ROMA”.

Uroczysty finał konkursu oraz wręczenie nagród przez Starostę Gostyńskiego odbył się 28 kwietnia 2015 w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.


Wstecz