Prowadzenie działań zmierzających do promowania zdrowego i aktywnego stylu życia u osób w każdym wieku, poprzez ruch na świeżym powietrzu z wykorzystaniem techniki Nordic Walking - to główny cel zajęć prowadzonych przez nasze stowarzyszenie.

W okresie wrzesień - listopad 2015r. wykwalifikowani instruktorzy Nordic Walking realizują projekt pt. "Z Nordic Walking po zdrowie". Zadanie skierowane zostało do 40 osób, mieszkańców powiatu Gostyńskiego. Uczestnicy projektu zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich realizuje zajęcia ze swoim instruktorem.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Powiatu Gostyńskiego, pozwoliło to na zakup 10 par kijów, które są wykorzystywane przez uczestników nie posiadających swojego sprzętu treningowego.

Zajęcia mają zachęcić mieszkańców do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Podczas treningów uczestnicy zapoznają się z prawidłową techniki Nordic Walking przede wszystkim: sylwetki i sposobu trzymania kija, czy prawidłowego rytmu marszu i pracy ramion -  przekazuje Agnieszka Matysiak - instruktor Nordic Walking. Spacery z kijami wpływają także na integrację społeczności lokalnej.Wstecz